window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-63301645-21');

Aвтоматизирани поливни системи и помпено оборудване

Автоматизираната Поливна Система е съвкупност тръби, фитинги, специализирани продукти и други материали, които се оразмеряват и избират на базата на изготвения проект. Автоматизираните поливни системи предоставят едно интелигентно и икономично поливане на зелените площи. Чрез внедряването на автоматизирана система за поливане, се осигурява оптималния воден режим на всички растения в градината   и се оптимизира разхода на вода.

Основните компоненти на всяка поливна система са:

  1. Тръби и фитинги – те се намират под земята. Това са елементите свързващи специализирания продукт. Фитингите могат да бъдат различни видове – конектори, тройници, колена, тапи и т.н. Те се използват за смяна на посоката и добавяне на нова тръба.
  2. Специализиран продукт – За да работи добре една поливна инсталация има нужда от ефективни и устойчиви продукти. В следствие дългогодишния си опит като световни лидер на пазара, фирми като Rain Bird и Hunter предоставят на своите клиенти едновременно качество на продуктите, както и най-широката продуктова гама на пазара: пръскащи глави, ротори, клапани, 230V или акумулаторни контролери, фитинги за капково напояване на ландшафта, аксесоари и др.
  • Разпръсквачи:
    • Разпръсквачи тип Spray – използват се за малки тревни и ландшафтни пространства.
    • Разпръсквачи тип Rotor – използват се за малки до средни тревни и ландшафтни пространства.
  • Капково напояване – това е най-ефикасният метод за поливане на дървесно-храстовите масиви. Ефикасността на капковото поливане е близо 90% и повече, за разлика от поливката на масивите с разпръсквачи, чиято възлиза на около 75-85%. Капковото напояване бива надземно и подземно.
  • Електромагнитни клапани – това са устройства, които при подаване на ел. импулс пускат и спират водата в поливните кръгове намиращи след тях.
  • Аксесоари – те биват най-различни в зависимост от ралята, която вършат в поливната система. Най-общо това са различни сензори и датчици, шахти за електромагнитни клапани, филтри, анти-дренажни клапани, хидроизолационни връзки, конични накрайници и т.н.
  • Програматори – програматора представлява ‚‚мозъка‘‘ на една поливна система. Неговата работа е да управлява електромагнитните клапани, играещи роля на спирателни кранове преди дадения кръг на поливната система.. Съществуват такива, които работят и под вода.

Заглавие

Go to Top